המדריך לצופים חדשים 
"להתחיל עם אנה" 

"להתחיל עם אנה"

 
המדריך לצופים חדשים |
 
יעל שפריר ונועה שנהב

יש לכם הזדמנות חד פעמית להשלים את החסר. לפניכם מדריך אנה למתחילים, המדריך שגם לוותיקים לא כדאי לפספס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השלימו את הפערים
 השלימו את הפערים  
 צילום: לאהוב את אנה 
 
"לאהוב את אנה" היא דרמה פסיכולוגית – חברתית, המשלבת סיפור עלילה עם נופך אגדתי במציאות הכי ישראלית שיש. לפניכם תקציר המאורעות שקרו, לפני שהספקתם להבין שאתם מפספסים את אחת הדרמות היפות שהוצגו כאן. השלימו את הפערים וצפו יחד איתנו במחצית השניה של העונה הראשונה. תבלו!
 

הדכאון שלפני

 
ברוכים הבאים לביתה של משפחת לב. אנחנו נכנסים אל חייהם של בני המשפחה - האב מנשה, וארבעת ילדיו - לאחר שנפער בהם בור. אם המשפחה נפטרה למעלה מעשור, בלידת בן הזקונים יעקב, ומאז הם ממשיכים הלאה בלעדיה, אנשים בודדים בקהילה הלכאורה-אינטימית של הקיבוץ.

הנה סרט שיעקב הקטן כבר הכין ויסדר לכם את כל התמונה. לצפייה לחצו כאן

מנשה, מנהל הרפת, שוקע בבדידותו, מניח לחייו לדעוך ונע סביב ציר הילדים-רפת, כך עד יום הולדתו ה-50.
 
 
דניאל צונח
 דניאל צונח 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
דניאל, הבן הבכור, צונח לעומקים חדשים לאחר שנזנח על ידי חברתו איה, שמראש האשימה אותו בחיים חסרי תוחלת. על מנת לסתור את ההאשמות ולהכניס עניין בחייו הוא יוזם פרוייקט שאפתני – הקמת מסעדה.
 
ליה מתקבלת
 ליה מתקבלת 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
ליה, רקדנית מוכשרת ורוב הזמן הילדה הטובה של אבא, מתקבלת ללהקת מחול ויוצאת לדרך חדשה. עכשיו עליה להבין מי היא באמת ולקבל את עצמה כפי שהיא.
 
בועז רודף
 בועז רודף 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
בועז, קצין קרבי ורווק מבוקש, הוא בעצמו בור בלי תחתית. אדם שרודף אחרי ריגושים – בין אם מדובר בבחורה קשה במיוחד להשגה או במבצע צבאי סבוך.
 
יעקב אומלל
 יעקב אומלל 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
אחרון חביב הוא יעקב, בן הזקונים המתבגר, ילד עדין נפש, אכול אשמה, אומלל ורדוף חברתית.
 

הבלגן שתוך כדי

הרפת נכנסת לסחרור
 הרפת נכנסת לסחרור 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
כמו שרמזנו כאן בתחילה, המפנה מתחולל סביב יום הולדתו ה-50 של מנשה. הנסיון הכושל שלו לארגן את כל בני משפחתו לצפייה משותפת בליקוי הירח, מציג באור בהיר את בדידותו שלו ואת ריקנותם של חייו. מכאן אפשר רק לעלות.

לאחר שקבל במתנה מחשב, מגיע מנשה במקרה אל אתר של כלות אוקראיניות, שאליו התגלגל במקרה. הוא פוגש שם את אנה (מיי ניים איז אנה), אוקראינית יפהפיה ומסתורית, שמחפשת עתיד טוב יותר מזה שמצפה לה בארצה. מנשה, איך לא?, נופל בקסמה של הצעירה הבלונדינית ומזמין אותה לבוא לבקר אותו בקיבוץ.

אנה כמובן באה ומכניסה את הקיבוץ לסחרור (רוצים לראות איך זה נראה ברפת למשל?). אנה ממלאת את הבור שנפער בחייהם של מנשה ושל ילדיו. היא מתפקדת על תקן אמא–מאהבת–איום על הנשיות, כל פעם בהתאם לדמות שעומדת מולה.
 
פולש לטריטוריה של אבא
 פולש לטריטוריה של אבא 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
כך למשל דניאל, שהולך ומסתבך עם הפרוייקט היומרני שלו, פולש לטריטוריה של אבא ומנסה להתחיל עם אנה (זה נראה כך, וזה קצת מביך). התיאוריה שלנו אומרת שאנה מחליפה עבורו את איה.

ליה רואה באנה איום כפול – מצד אחד על ליבו של אביה ומצד שני על נשיותה שלה. הכניסה של אישה נוספת לתחום המחיה שלה, גורמת לליה לשלוף ציפורניים, ובמקביל מערערת לגמרי את בטחונה העצמי (בקטע הבא רואים ציצי).

בשביל יעקב הקטן, אנה עושה את הדבר ההפוך. בעוד חבריו דוחים אותו ומרעיפים עליו כאפות ושאר התעללויות, באנה הוא מוצא ידידת נפש קשובה וסבלנית, שנותנת מזור לנפשו הפצועה (וגם מלווה לו את המייק אפ).

אצל בועז הכל סבבה בינתיים, אבל בפרק השישי, אפשר לראות את תחילתו של השבר, וסביר שאנה תהיה שם כדי לתקן (אנחנו מחכים בקוצר רוח, בינתיים: סצינת סקס סוערת).
 

יש סיכוי להפי אנד?

ובינתיים בין אנה למנשה דברים מתפתחים בעצלתיים. המבוכה מושלת בכיפה ומנשה משתדל בכל מאודו להיות יפה (וחטוב). הוא אפילו נפטר מזקן האבלים (בסיועה האדיב של אנה הספרית). עד כה, הרומן ביניהם אפלטוני ואפילו כשהם כבר מבלים את הלילה ביחד, לא קורה כלום (אין ציצי). מנשה מנסה לשיר (בונו, מאחוריך), אבל לא נראה שאנה מתרשמת מדי, וכשבועז נפצע וליה מתככת נגד אנה, הוא לוקח צעד אחורה ברומן (אל תהיה טיפש, מנשה). למזלו יוצרי הסדרה הם אנשים שיודעים דבר או שניים על אהבה (קראו את המכתב). הטריק הצליח, מנשה ואנה סוף סוף עושים את זה (אין לינקים הפעם. רוצים לראות? קדימה לפרק השביעי).
 

למי שאוהב את זה לינארי

אם אתם מעדיפים ללכת לפי הסדר ולהבין מה קורה בכל פרק, הנה התקצירים:
 

פרק 1: ליקוי ירח

עמוק באדמה
 עמוק באדמה 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
מנשה חולם שקוברים אותו חי. הוא צועק אל ילדיו המתאבלים, אך הם אינם שומעים. בתחושת מחנק וחרדה הוא מתעורר אל יום הולדתו ה-50. ילדיו קונים לו מחשב והוא מתחיל לגלות את האינטרנט. פרסומת מטרידה גורמת לו, בהיסח הדעת, להיכנס לאתר של כלות מאוקראינה. דניאל וחברתו איה רבים. ליה נגשת לאודישנים ללהקת מחול. מנשה מזמין את כולם לצפות יחד בליקוי ירח, אך לא הכל מתנהל כמתוכנן.
 

פרק 2: אנה

מתחילים לדבר
 מתחילים לדבר 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
מנשה ואנה מתחילים לדבר באינטרנט. בכל דקה פנויה, הוא רץ הביתה למחשב. דניאל מחליט לפתוח מסעדה. הוא מנסה לשדל את איה להשלים. ליה מקבלת מכתב ממזכירות הקיבוץ ומוקסמת ממאי הרקדנית. בועז מוזמן לארוחה אצל חברו אורן ומכיר את נעמי. מנשה מזמין את אנה לבוא ארצה והיא מגיעה.
 

פרק 3: גבר, גבר

נפגשים בסתר
 נפגשים בסתר 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
מנשה ואנה מגששים. הם מנסים, כל אחד בדרכו, להתחבר זה לזו, אבל מפספסים. יעקב נרדף ומוכה בבית הספר. הוא בורח הביתה ואנה מנחמת אותו. דוקא ביניהם נוצרת הבנה הדדית מיידית. דניאל מראה לאנה את המבנה הנטוש בו יקים את המסעדה. בועז ונעמי נפגשים בסתר.
 

פרק 4: שפת גוף

מתקרבים דרך מוזיקה
 מתקרבים דרך מוזיקה 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
מנשה ואנה מתקרבים דרך מוזיקה. ליה מתאמנת שעות בסטודיו לריקוד, אך מרגישה שהיא לא מספיק טובה. גם מנשה מתחיל לעשות כושר. ליד מתחילה לחשוד באנה וההתקרבות בינה לבין אביה מבלבלת אותה. דניאל עושה עיסקה מדאיגה ומגביר את חיזוריו אחר אנה. בועז מתכנן מבצע צבאי מורכב.
 

פרק 5: שיר טיול

ליה מגלה
 ליה מגלה 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
ליה מגלה את האתר דרכו נפגשו אנה ואביה. היא מזועזעת. הנוכחות של אנה מערערת את מיניותה והיא מזמינה את יואב לחדרה. בועז מכיר את אנה לראשונה. מנשה מגלה לבועז מדוע באה אנה, רגע לפני שבועז יוצא למבצע צבאי. מנשה ואנה יוצאים לטיול, אך משנים תוכנית. עברה של אנה מגיח ברגע לא צפוי.
 

פרק 6: מורפיום

המשפחה מתקבצת
 המשפחה מתקבצת 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
כל המשפחה מתקבצת בבית החולים, סביב מיטתו של בועז הפצוע. הלחץ והקרבה מלבים את הרגשות. ליה מעליבה את אנה ומתעמתת עם מנשה, היא מערערת את אמונו באנה. דניאל מציע לאנה תמיכה. יעקב מחפש את מחלקת יולדות, היכן שאמו נפטרה, ומקבל חיזוק לעמוד לצידה של אנה. אבל אנה מחליטה לעזוב.
 

פרק 7: בשבילך

ליה מתחילה להשתחרר
 ליה מתחילה להשתחרר 
 צילום: לאהוב את אנה 
 
אנה עוזבת, נוסעת לחברה בתל-אביב ומחליטה בלב כבד לטוס חזרה לאוקראינה. מנשה מרגיש הקלה, או שמא זו שוב בריחה? ליה מתחילה להשתחרר וליהנות מהריקוד. בועז מפנה אל נעמי את זעמו ובמקביל שם עין על יעל הרופאה. דניאל דוחק במנשה להתעורר כדי להספיק את הטיסה של אנה.
 

למי שלא אוהב קיצורי דרך

למי שהתאוריות, הפרשנויות והתקצירים לא מספקים אותו – שבו וצפו בכל הפרקים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by